neděle 20. ledna 2019

Recenze: Víš, že mi chybíš?


3. díl fenomenální Dimily trilogie

  Výsledek obrázku pro víš, že mi chybíš
 •          Originál: Did I mention I miss you?
 •          Autor: Estelle Maskame
 •          Překlad: Pavla Kubešová
 •          Nakladatelství: Fragment
 •          Rok vydání: 2018
 •          Počet stran: 312
 •          Vazba: Brožovaná

Anotace: Už je to rok, co Eden mluvila s Tylerem naposledy. Rok od chvíle, kdy vyšli s pravdou ven a odhalili svůj vztah rodině. Jenže pak ji Tyler zcela nepochopitelně opustil. Studium v Chicagu, nový život a noví přátelé jí pomohli zapomenout a jít dál. Teď se stejně jako Tyler vrací domů. Eden už nechce otevírat staré rány, ale má tolik nezodpovězených otázek. Dozví se konečně, proč ji Tyler opustil? A mají po tom všem šanci na normální vztah?

Recenze na druhý díl - Víš, že tě potřebuju?

Obálka: Barva, písmo, obrázky i jemné logo nakladatelství, všechno se krásně doplňuje a vypadá skvěle. Ocenit musím i hřbet knihy, který se v knihovničce vyjímá. I kdyby knížka za moc nestála, tak obálka je dokonalá.
Image by szilagyikamillaevelyn 
„Zajímá mě, jak strávil poslední rok. O čem přemýšlel.“ (strana 123)

Děj: Druhý díl skončil pořádným šokem. Tyler se zničehonic sbalil a zmizel, Eden zůstává sama a opuštěná na dlouhý rok. Je z toho opravdu v smutná a po nějaké době vystřídá šok naštvanost. Na Tylera se opravdu zlobí a když se na konec po roce objeví, není to žádné veselé setkání. Eden má navíc stále problémy s tátou, který se pořád nesmířil s tím, co Tyler a Eden udělali. V posledním díle se toho má tedy vyřešit opravdu hodě.

beauty, denim, and fashion image"Slova se mi zachytávají v hrdle a je těžké je dostat ven, ale když se mi to konečně podaří a já uslyším svůj vlastní hlas, hrozně se mi uleví." (strana 65)

Hodnocení: Mám za sebou první dva díly série a už po dočtení druhého dílu mi bylo jasné, že si ten třetí prostě nenechám ujít. Na jednu stranu je mi trochu líto, že série už bude končit, ale zároveň se těším, jak všechno dopadne. Oproti předchozím dílům je vidět posun postav, Tyler se už nechová jak rozmazlený fracek, ale uvažuje rozumně a klidně, možná až moc. Což je možná problém i celého příběhu, zdá se mi, že je všechno dotahováno až přehnaně do zdárného konec.

love, couple, and kiss imageKonec série tedy příliš nepřekvapí, ale potěší  všechny fanoušky. Líbilo se mi, jak autorka ukončila příběh bez zbytečného protahování a nebo nejasností. Ne že by byl konec nijak zvlášť překvapivý a originální, ale je dobře napsaný jako celá série. Protože jsem od série nečekala žádá velká moudra, ale příjemné pohodové čtení, jsem nad míru spokojená.

"Dokola a dokola s v hlavě přehrávám, co mu řeknu, a snažím se to ještě vylepšit." (strana 259)

Pokud se vám předchozí díly líbily, tak věřím, že žádné velké doporučení na přečtení toho posledního nepotřebujete. Ale kdyby náhodou ano, tak za mě se čtení jednoznačně vyplatí. S postavami se rozloučíte příjemný příběhem v pohodovém stylu.

Procenta - aneb jak se mi líbí:

·         CZ obálka: 100 %
drawing, art, and painting image·         Děj: 60 %
·         Love story: 80 %

Celkový dojem: 80 %

 • Za věnování recenzního výtisku moc děkuji internetovému knihkupectví Knihcentrum.
 • Knížku si můžete objednat ZDE.

Zdroje:

Žádné komentáře:

Okomentovat