neděle 7. června 2015

Recenze: Smrtící poutoSérie: Kronika kambionů

 •          Originální název: Burning Emeralad
 •          Autor: Jaime Reed
 •          Překlad: Romana Bičíková
 •          Nakladatelství: Fragment
 •          Rok vydání: 2014
 •          Počet stran: 264
 •          Vazba: Brožovaná

Anotace: Samaře začíná škola. I s Calebovou pomocí pro ni stále není jednoduché ovládnout svého démona. Navíc se o ni začne zajímat nejpřitažlivější kluk ze školy, Malik. Pouto z minulosti, které ji k němu váže, by mohlo zničit ji i Caleba. Začíná bojovat sama se sebou. Každá válka přináší utrpení, a pokud se Samaře podaří uspět, nebude to zadarmo. Jediné špatné rozhodnutí a může přijít o všechno. Zejména, když Malik není tím, kým se zdá být.

Recenze na první díl - Osudová přitažlivost

Untitled
Obálka: Opět hodně výrazné oči a barvy! Obálka na mě nepůsobí tolik nesourodě jako ta k prvnímu dílu, určitě zlepšení...

Proč jsem si knihu vybrala: První díl jsem četla před rokem a překvapilo mě, že jsem moc nezapomněla děj. To jsem brala pozitivně! Kdyby byla knížka tak průměrná, že už bych si na nic nevzpomněla, ke čtení bych se musela mnohem víc nutit. Takhle jsem se na Smrtící pouto docela těšila.

"Prosím tě, běž pryč!" (strana 145)

Děj: Samara má ve svém tělo démona a začátek školy tuhle situaci vůbec nezlepšuje. Kluci, kteří minulý rok ani netušili jak se jmenuje, jsou nyní Samarou úplně pobláznění a holky ji nemůžou vystát, protože získala všechnu pozornost. 

❤❤ - image #2788084 by Maria_D on Favim.comSamara se učí sžít se svým démonem, ale ve škole se začínají dít divné věci. Spolužák Malik se najednou začíná o Samaru zajímat nevídaným způsobem a navíc se kolem jeho osoby děje spoustu podezřelých věcí...

„ Kdyby si teď od tebe vzal ještě víc, zabije tě to.“ (strana 77)

Hodnocení: Smrtící pouto má mnohem rychlejší spád než první díl. Už se nezaobíráme popisy jednotlivých postav a neodkrýváme základní tajemství kambionského světa. Caleb mi prvním díle nebyl zas až tolik sympatický a proto jsem měla radost, že se v knize vyskytoval spíše méně.

(24) TumblrJaime Reed se podařil husarský kousek. Do knihy, která má být o stvořeních, která se živí sváděním a smilněním se nedostává ani jedna erotická scéna. S tím nemám žádný problém, ale trochu to odporuje vlastní podstatě knihy. 

Představovala bych si mnohem víc odvážnějších scén (pokud máte zájem o takovou knihu, doporučuji Sukubu od Richelle Mead), autorka se ovšem drží schématu pro teenagery, takže se nestane nic krom líbání. Dokonce i většina hlavních postav se vyhýbá slovu na S a radši používá pojem páření, což mně osobně rve uši. Knížka tedy v pohodě dodrží Young Adult vymezení. 

"Pokud ti to uniklo, svět se netočí jen kolem tebe." (strana 187)

Celkově je pro mě druhý díl Kroniky kambionů lepší než ten první, podařilo se vychytat mouchy a příběh víc vyladit. Konec je kompletně otevřený, takže si myslím, že bez pokračování dlouho nevydržím.

Procenta - aneb jak se mi líbí:

·         CZ obálka: 80 %
·         Děj: 75 %
·         Love story: 70 %
eye color | Tumblr
Celkový dojem: 75 %

 • Za věnování recenzního výtisku moc děkuji nakladatelství Fragment.
 • Knížku si můžete objednat ZDE.

Zdroje:

3 komentáře:

 1. Mě se tenhle díl naopak nelíbil. První pro mě byl milým překvapením, ale u tohohle jsem se nudila a měla chut knihu odložit. Třetí už byl opět lepší.
  Beauty of pink / Knižní regál

  OdpovědětVymazat
 2. Mně se zase hrozně pomotávají názvy a docela i obálky :D jsou si táák podobné...

  OdpovědětVymazat
 3. Četla jsem v originále, je super.

  OdpovědětVymazat