čtvrtek 19. června 2014

Recenze: Láska bez scénářeSérie: Láska

 •          Originální název: Love Unscripted
 •          Autor: Tina Reber
 •          Překlad: L. Černá - D. Chodilová
 •          Nakladatelství: Baronet
 •          Rok vydání: 2014
 •          Počet stran: 656
 •          Vazba: Vázaná

Anotace: Ryan Christensen neměl jiné přání než být hercem. Ani v těch nejdivočejších snech si však nedokázal představit život, ve kterém by ho pronásledovaly fanynky a paparazziové a navzájem se o něj přetahovala všechna hollywoodská studia. Během filmování v malém městě Rhode Islandu je nucen vyhledat v místním baru útočiště před davem vřískajících fanynek… a nalezne mnohem víc, než čekal.Taryn Mitchellová má za sebou neúspěšný vztah a došla k závěru, že bude nejlepší udržovat si od mužů bezpečnou vzdálenost. Když však Ryan vrazí do dveří jejího podniku, nemůže si pomoct, aby ji neuchvátil jeho humor a přitažlivý vzhled. 

Emma Stone & Andrew Garfield <3Obálka: Puzzle a prsten? Poněkud ohrané obrázky z obálek, u Lásky bez scénáře ovšem působí příjemně a neokoukaně. Musím pochválit vazbu, u tak tlustých knih nejsem vždy spokojená, ale Láska bez scénáře se čte bez větších problémů. Knížka se dobře drží, vazba se neprohýbá a stránky vydrží otevřené bez zatížení.

Proč jsem si knihu vybrala: Posedlost filmovou hvězdou? Ráda bych tvrdila, že mě to naprosto minulo, ale opak je pravdou (puberta je peklo). Seznam skvělých herců nechám na jindy, jisté je, že  Láskou bez scénáře jsem si celou závislost připomněla. 

„Ach bože, proč jsem dovolila, aby se to stalo?“ (strana 219)

Děj: Taryn vlastní bar, ve kterém se jednoho dne ocitne filmová hvězda Ryan Christensen. Ryan je pronásledován fanynkami a Taryn ho u sebe schová. 

UntitledI když skoro každá žena zbožňuje Ryana a jeho filmy, Taryn je neviděla a ani se neřadí mezi posedlé obdivovatelky. Osobní setkání ji ovšem přesvědčení, že Ryan není jen oslnivá star filmových pláten, ale také zábavný, charismatický a normální muž. Vztah s filmovou hvězdou ovšem není žádný med...

"Některé komentáře těch žen na Ryanovu adresu mě opravdu dopalovaly." (strana 343)

Hodnocení: Největší záhada této knihy je rozsah. Co je tak důležitého a zapeklitého, že se to nedalo vyřešit v klasické třísetstránkové knížce? Je za tím Tina Reber a její záliba v dlouhých scénách, které jsou obsahem málo hutné. 

leleNalhávání není na místě. To co se v knížce stane, moc neodpovídá rozsahu. Dobrá zpráva - když se přes to přenesete, tak se vám to bude líbit! Taryn je sice chvílemi nevyrovnaná, nelogická a přehnaně emotivní, ale všechno dohání Ryan, díky němu se dá celému příběhu věřit. 

Nejvíc jsem ocenila vykreslení vztahu mezi slavnými osobnostmi a bulvárem. Bulvár je tu popsán opravdu věrohodně a autorka se nebojí ukázat jak může jeden článek ničit životy.

"Myslím, že odpověď už znáš." (strana 478)

Potřebujete knížku na dovolenou, která by se nedala přečíst za dvě hodiny? Sbalte si Lásku bez scénáře, právě pohoda a prázdninové nicnedělání pomůžou docenit kouzlo tohoto hvězdného příběhu. 

Procenta - aneb jak se mi líbí:

·         CZ obálka: 80 %
·         Děj: 65 %
·         Love story: 70 %

bahsjdjjejekeCelkový dojem: 72 %

 • Za věnování recenzního výtisku moc děkuji internetovému knihkupectví Knihcentrum.
 • Knížku si můžete objednat ZDE.

Zdroje:

3 komentáře:

 1. Knížka vypadá zajímavě, už dřív mě docela lákala, ale právě vadí mi u téhle knížky že je tak tlustá. Myslím, si jestli by mě to pak vůbec bavilo. Ale asi ji někdy zkusím přečíst, protože ten příběh vypadá zajímavě :).
  Pěkná recenze :)).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten počet stran může vyděsit, no :D
   Chce to překonat :)

   Vymazat
 2. pekna recenze, ale ta tloustka knizky me teda fakt prekvapila :)

  OdpovědětVymazat