pondělí 28. července 2014

Recenze: Návrat k lásceZamyšlení nad principy Kurzů zázraků

 •          Originální název: A Return to Love
 •          Autor: Marianne Williamson
 •          Překlad: Kateřina Císařová
 •          Nakladatelství: Synergie
 •          Rok vydání: 2014, 2. vydání
 •          Počet stran: 248
 •          Vazba: Brožovaná

Anotace: Rozšířené vydání duchovního bestselleru, v němž Marianne Williamson sdílí své pochopení Kurzu zázraků, a své bohaté zkušenosti s aplikováním lásky na cestě k nalezení vnitřního klidu. O nezastupitelnosti lásky v jejím neosobním smyslu bylo již popsáno mnoho knih. Přesto je to téma stále aktuální. Opravdu hodně rozšířený nepřítel lásky - strach - má poměrně silné pozice. Často nás totiž paralyzuje způsobem do jisté míry neočekávaným: nemáme strach, že něco nedokážeme, ale strach, že něco dokážeme, a ten nám podvědomě zabraňuje cíle dosáhnout. Zamyslíte-li se nad touto úvahou, jistě na ní naleznete pravdivé jádro. A zde je právě úloha knihy, která nám pomáhá odkrýt zdroje našich obav a strachů. 

Obálka: Moc spokojená nejsem, pochybně nakreslené srdce, nevýrazný styl písma...pro tuhle knížku se dalo udělat mnohem víc.

Berries hearts vector art Proč jsem si knihu vybrala: Zaujal mě název, navíc podobné knihy ráda vyhledávám, tahle knížka neslibuje nic menšího než zázraky!

"Jsme jako paprsky kola, vycházející z jednoho středu." (strana 43)

Autorka: Marianne Williamson je americká spisovatelka, lektorka a duchovní učitelka. Je autorkou mezinárodně úspěšných knih zaměřených na oblast mezilidských vztahů a praktické naplňování spirituality v životě. Její učení vychází z myšlenek "kurzu zázraků", individuálního systému duchovní psychoterapie. 

Angažuje se v pomoci chudým a nemocným lidem (projekt Angel Food založený v roce 1989). Pořádá semináře, přednášky, příležitostně vystupuje i v dokumentárních filmech a televizních pořadech. Se svou dcerou žije v Los Angeles.

"Máme tendence myslet si, že svou sebejistotou někoho ohromíme." (strana 153)

add a captionHodnocení: Knížka je rozdělená na dvě části. První se věnuje základním pojmům z Kurzu zázraků. Marinne Williams v těchto kapitolách vypráví o pekle, Bohu a odevzdání. Každá kapitola začíná líbivým citátem a pokračuje souborem zajímavým podkapitol. Druhá část se zabývá praxí. 

Autorka přináší poznatky z Kurzů zázraků, které deklaruje na výsledcích z jednotlivých sezení. Témata se týkají zlepšení vztahů, práce a ozdravení těla. Návrat k lásce vychází ve druhém rozšířeném vydání, takže kapitoly jsou textově vydatné a objemné. Závěr tvoří odkazy na kurz zázraků. Knížka bohužel neobsahuje žádné obrázky, barevně vyznačené kapitoly a hutný text není nijak přehledně předkládám. Graficky mě Návrat k lásce moc neoslovil.

„Dokud budeme čekat, až se z nich vyklube někdo lepší, budeme stále nespokojeni.“ (strana 112)
Love truly 
Jak je vidět už z obsahu, není dobré očekávat rady pro zamilované či postupy jak lásku upevnit. On samotný pojem láska dostává od autorky docela zabrat. Láska je tu vnímána silně křesťanským pojetím. 

Kniha by se podle mě měla jmenovat Návrat k Bohu, protože není stránky, která by se k němu neodkazovala. I z odkazů na Kurz zázraků si nelze nevšimnout podobného stylu jako v Bibli. Přijde mi, že Návrat k lásce je jedna velká reakce Marianne Williams na Bibli. 

I když mám knihy na toto téma velmi ráda u Návratu k lásce jsem na pochybách. Nedokážu se dostat přes velké množství náboženského přesvědčování a čtení si nevychutnávám. Marianne Williams mě neoslovila natolik, abych se zapálením vyrazila na její Kurz zázraků. Asi se mnohem víc vyplatí navštívit kostel, kde se vám dostane stejně vřelého přijetí zdarma.

Celkový dojem: 65 %
Fantasy/Space 
 • Za věnování recenzního výtisku moc děkuji internetovému knihkupectví Knihcentrum.
 • Knížku si můžete objednat ZDE.

Zdroje:

2 komentáře:

 1. Tak dle recenze to není nic pro mne.. a no upřímně mě nezaujala ani obálka..:)

  Tvůj blog byl přidán do nové tabulky obsahující knižní blogy a weby. Pokud máš nějaké otázky či reklamaci, tak se ozvy. Jakékoli změny prosím hlas.

  OdpovědětVymazat
 2. No myslím, že po této knížce se dívat nebudu, příliš mě nezaujala z tvé recenze stejně jako tebe :).

  OdpovědětVymazat