pátek 29. března 2013

Recenze - Anna krví oděnáAnna krví oděná
Série: Anna

 •          V originále: Anna Dressed in Blood
 •          Autor: Kendare Blake
 •          Překlad: Andrea Vašíčková
 •          Nakladatelství: BARONET
 •          Rok vydání: 2013
 •          Počet stran: 272
 •          Vazba: pevná

Anotace: Anna krví oděná je napínavý příběh o lovci duchů, který má tu moc, že umí zabít i mrtvé. Někteří lidé zemřou a jejich duše odejde. A někteří lidé zemřou a jejich duch se vrací, aby škodil, strašil a někdy i vraždil živé. Proto jsou na světě speciálně vycvičení zabijáci mrtvých. Jsou to potomci čarodějů a své poslání dědí z otce na syna. Cas Lowood nese tento úděl, který převzal po svém otci, jehož zavraždil duch. Spolu s matkou, jež je také čarodějka, putují po světě a hledají zlé duchy. V boji jim pomáhá otcova dýka - smrtící athame, jež znamená definitivní konec i pro ducha a věrný přítel kocour, který duchy cítí a ukáže, kudy jít.

304528_10151212205047755_1115275041_n_largeObálka: Jsem ráda, že byla zachována původní obálka, opravdu mě hned zaujala. Ladění do temných barev s výraznou červenou krví vypadá skvěle.

„Kdo jako jsem? Van Helsing?“ (strana 146)

Proč jsem si knihu vybrala: O Anně jsem toho slyšela spousty, především to, že je hlavní trhák nakladatelství Baronet a že Kendare Blake je opravdu kvalitní autorka. Byla jsem zvědavá, jestli Anna naplní moje očekávání.


73697_342950245820275_1692742552_n_largeDěj:  Sedmnáctiletý Cas  Lowood má vskutku nevšední brigádu. Po svém otci zdědil dar vycítit duchy, a když zemřel, začal sám mrtvé lidi zabíjet. Cas už viděl duchy rozzlobené, smutné i vraždící, Anna Korlovová je ale úplně jiná než všichni ostatní. Brutálně zavraždila už spoustu lidí a Cas ji musí zabít. Vmísí se do party studentů místní střední školy a snaží se zjistit informace o Anně. Když se dostanou do jejího domu, Anna se ukáže v celé své kráse. V zakrvácených šatech zavraždí jednoho ze studentů – Mika. Cas tuší, že Anna je nejsilnější ze všech duchů, se kterým se kdy setkal. A zabít ji bere jako osobní výzvu!

„Je odporná, nechutná – vražedkyně. A přesto mám dojem, že jsem s ní úplně v bezpečí.“ (strana 117)

Hodnocení: Zaráží mě, že v první 150 stránkách se neděje nic zajímavého. Jsou zde víceméně rozepsány události z anotace a Cas mě neuvěřitelně nudí. Možná by nebylo na škodu vést knihu z Annina pohledu. Popisné části neberou konce, když se objeví přímá řeč, tleskám. První polovina knížky postrádá spád. V druhé části knihy se to trochu zlepší, ale nebudu říkat, že o moc. Děj nezachraňují ani vedlejší postavy spolužáků Case a jediný Mike, který mě zajímal, hned zemřel (Umím si ale vybrat!). 

„Trhání kusů těl, to zní přece jako tvůj styl.“ (strana 200)

Tumblr_lqj3lr4rhf1qd4gz0_large
Na druhou stranu sem tam zazní nějaká vtipná hláška, nebo narážka na další knihu a to je docela zábava. Kendare Blake se snaží knihu udržet v zábavném, ale i temném prostředí a mně se její pojetí moc nelíbí. Bylo by lepší si vybrat jedno z toho. Možná i kvůli tomu si nedokážu vybrat, jak na mě Anna působí.


Je to děsivý příběh nebo pokus o něj? Asi musí posoudit každý sám. Jedno je ale jisté, chystá se druhý díl s názvem Dívka z nočních můr.

Procenta - aneb jak se mi líbí:

·         CZ obálka: 85 %
Tumblr_miylx5ahtw1rwvixro1_500_large·         Děj: 50 %
·         Love story: 55 %

Celkový dojem: 63 %

 • Knížku si můžete objednat na stránkách internetového knihkupectví KNIHCENTRUM.

Zdroje:

18 komentářů:

 1. Vážne sa ti kniha páčila tak málo? Mne strašne a teším sa na dvojku

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky mě to překvapuje..asi jsem jediná, komu se to nelíbilo.

   Vymazat
 2. Mně se taky líbila, hodně. No, tak ono se pokaždé nemůže autor trefit všem do noty :)

  OdpovědětVymazat
 3. Kamarádka má stejný názor jako ty, já patřím spíše k faninkám této knihy:))

  OdpovědětVymazat
 4. Naprosto dokonalá kniha, už se těším na další díl. Snad se k němu dohrabu co nejdřív :)

  OdpovědětVymazat
 5. Mně se kniha líbila. Bylo to něco jiného, originálního...

  OdpovědětVymazat
 6. Na Annu se velmi těším a jsem velmi zvědavá jak se mi bude líbit :)

  OdpovědětVymazat
 7. Knížka se mi velmi líbila...a moc se těším na až si přečtu druhý díl...:)

  OdpovědětVymazat
 8. Já jsem Annu ještě nečetla, ale rozhodně se chystám. Těším se na ni už pěkně dlouhou dobu. Tvoje recenze mě ale trošku zchladila, četla jsem totiž jen pochvalné recenze a asi od té knížky hodně očekávám. No uvidím, co na to řeknu, až si ji přečtu :)

  OdpovědětVymazat
 9. Úžasná kniha! Prostě úžasná!
  Líbila se mi ale víc než tobě :DD

  OdpovědětVymazat
 10. úžasná kniha, už se těším až začnu číst druhý díl!!

  OdpovědětVymazat
 11. Tuto knihu jsem četla a byla opravdu super... :))))

  OdpovědětVymazat
 12. Je škoda, že se ti až tak moc nelíbila, ale každému se líbí něco jiného :) Mě se líbila strašně moc. A četla jsem i druhý díl, který se mi také líbil, ale o malinko méně než první. Každopádně krásná a upřímná recenze :)

  OdpovědětVymazat
 13. Je škoda, že se ti moc nelíbila. Ale každý jsme jiný a taky máme různé knižní chutě. Mě se naopak kniha líbila velmi, a to i druhý díl, který většina lidí hodně zkritizovala :)

  OdpovědětVymazat
 14. Mě seš taky knížka nelíbila a nutila jsem se ji dočíst. :(

  OdpovědětVymazat
 15. Souhlasím! Mně se taky kniha moc nelíbila, nechápu hlavně ty, co říkají, že je to horor.

  OdpovědětVymazat
 16. No horor to není, ale mě se zdála fajn. :-)

  OdpovědětVymazat