pondělí 22. října 2018

Recenze: Život může být tak snadnýSnadná cesta ke štěstí a spokojenosti

  Výsledek obrázku pro život může být tak snadný
 •          Originál: Das Leben kann so einfach
 •          Autor: Peter Grossmann, Ingo Froböse
 •          Překlad: Dagmar Hoangová
 •          Nakladatelství: MOBA
 •          Rok vydání: 2017
 •          Počet stran: 240
 •          Vazba: Pevná

Anotace: Dřív bylo všechno jednodušší. V dnešní době je všeho nadbytek: diet, knih o výživě, druhů sportu, výchovných konceptů i možností, jak si zařídit vlastní život. Kdo si má udržet přehled? Specialisté na zdraví a pohyb Ingo Froböse a Peter Grossmann shrnuli všechny své osvědčené znalosti a nové poznatky, jak si člověk může usnadnit život. Tělesným buňkám je přece úplně jedno, jestli chodíme nebo jezdíme na kole, hlavně že se pohybujeme. Najdete tu také vysvětlení, proč je někdy lepší rychle eliminovat opravdového žrouta času, než cítit trvalou únavu. Kdo si přečetl tuto knihu, nepotřebuje už žádné rádce.

Obálka: Obálka mi přijde trochu dětská, ale zároveň je tak pozitivní, že proti ní vlastně nic nenamítám.

"Kvalita ošetření rozhoduje o trvání našeho zdraví." (strana 136)

autumn, happy, and bunt imageProč jsem si knihu vybrala: Četla jsem už velkou spoustu knih, které slibovaly šťastný a spokojený život, ale žádná kniha si ještě neřekla tak drze o pozornost jako tato. Hned na obálce se chlubí tím, že žádného dalšího rádce nebudete potřebovat. Takže jsem samozřejmě musela zjistit, co je na tom pravdy.

„Dovolená pro nás začíná teprve tehdy, když o ní můžeme později vyprávět“ (strana 104)

cactus, plants, and flowers image
Hodnocení: Kniha je rozdělená na osm kapitol. Předmluva je věnována ostatním knihám, které na toto téma vyšly. Autoři se chlubí tím, že díky této publikaci nebudeme potřebovat další haldu knih na téma zdravý život, protože budeme mít tuto, která je tím nejlepším rádcem. V každé kapitole se kniha věnuje jednomu z důležitých aspektů šťastného a spokojeného života jako je spánek, pohyb, zdraví, hubnutí a regenerace. Kapitoly jsou vesměs krátké, dobře členěné a také čitelné.

"Vývoj techniky je pro lidstvo určitě požehnáním, pro radost z pohybu však katastrofou." (strana 186)

do, more, and what imageV kapitole zdraví jsou opravdu zajímavé informace, které věřím, že spoustu lidí může odsoudit, jako přehnané. Já, jelikož doktory opravdu nevyhledávám a snažím se o to, aby jejich návštěva byla co nejmíň nutná, jsem samozřejmě obsahem potěšená. 

Informace nejsou sice tak robustní a ucelené jako v mé top knize Mysl je mocný lékař, ale jsou též velmi dobré. Například googlování nemocí a různé aplikace na zdraví...tohle se autorům podařilo vykreslit opravdu dobře. Souhlasím i s podkapitolou o prevenci, byť se to může spoustě lidem zdát nezodpovědné, já mám pocit, že autoři správně vymezili důležité body, na které se dnes zapomíná. 

Život může být tak snadný je pohodová kniha o zdravém životním stylu a také o pozitivním myšlení, které vám její přečtení přinese. Asi to není kniha, ke které byste se museli pořád vracet, ale je to spoustu ucelených myšlenek na jednom místě a ty si bude chtít přečíst každý, kdo má rád život a chce si ho některými přístupy, alespoň trochu usnadnit. 

etsy, blue art, and typography art imageCelkový dojem: 80 %

 • Za věnování recenzního výtisku moc děkuji internetovému knihkupectví Knihcentrum.
 • Knížku si můžete objednat ZDE.

Zdroje:

Žádné komentáře:

Okomentovat