sobota 21. ledna 2017

Recenze: Léčení s vílami



Léčení s vílami
Kniha a 44 karet

    http://i1.martinus.cz/tovar/_l/53/l53530.jpg
  •          Originál: Healing with the Fairies Oracle Cards
  •          Autor: Doreen Virtue
  •          Nakladatelství: Synergie
  •          Rok vydání: 2016
  •          Vydání: Druhé
  •          Vazba: Brožovaná

Anotace: Tento soubor 44 vykládacích karet a knihy vám zprostředkuje hluboce osobní vztah s úžasnou říši víl, které vám pomohou nalézt novou vnitřní sílu a jistotu. Naučí vás přistupovat k sobě samým s větší láskou a úctou. Může vám pomoci při rozhodování, poznávání budoucnosti, pochopení překážek stojících v cestě k vašemu štěstí či úspěchu ve věci, na níž vám záleží. Bude pro vás snazší rozpoznat pravé motivy druhého člověka. S těmito kartami můžete také vykládat druhým lidem. Nad přesností výpovědí karet stane většina lidí v úžasu. Zjistíte například, že jako odpověď na podobnou otázku si budete opakovaně tahat jednu a tutéž kartu. Je vysoce pravděpodobné, že pozitivních výsledků dosáhnete bez ohledu na to, jak moc zkušeností máte s používáním vykládacích karet.

cards, joker, and magic imageObálka: Praktické obaly s víkem, které jsou běžné u většího formátu karet, jsou pryč. Léčení s vílami je zabalené v klasické krabičce, která se hodně rychle ničí. Samozřejmě, karty jsou hodně malé a knížka stejně tak. Formát je u těchto menších knih problém, protože se špatně otáčejí stránky a hřbet je po pár použití opotřebovaný. Obrázek víl je sice krásný, ale funkčnost je v tomhle případě cennější.

„Touhy vašeho srdce se zhmotňují v realitě.“ (strana 47)

photography and candlle imageHodnocení: Baví mě zkoušet nejrůznější druhy karet, vílí karty jsem už dlouho nezkoušela. Doreen Virtue je v andělských a vílích záležitostech naprostá jednička, takže jsem moc neváhala. Karty se hodně drží motivační cesty a jsou založené na pozitivním myšlení.

Cestovní balení karet má svoje výhody i nevýhody, jak jsem zmínila výše. Karty jsou hezky malované, ale musím se přiznat, že už jsem viděla i hezčí a propracovanější. Navíc mi chybí klasické zlaté lemování karet, kterým je nakladatelství Synergie známé. Celkově se na materiálu karet dost šetřilo, protože nejsou tak bytelné jak bych očekávala.
water, woman, and black and white image 
„Uvědomte si novou příležitost, která se vám nabízí.“ (strana 28)

Výklad není extrémně vyčerpávající, naopak je hodně strohý a prezentuje jen pár krátkých větiček ke každé kartě. Pozitivní je, že věštění je jednoduché, ničím nekomplikované a zvládne ho bez větších komplikací každý začátečník. Mně osobně karty moc nesedly, nedokážu se s nimi pořádně sžít, protože mám až moc problému s formální úpravou, která mě od celého procesu nebývale ruší.

„Vaše tělo se chce vyjádřit prostřednictvím pohybu.“ (strana 35)

Pokud sháníte karty, které se vejdou do kabelky a jsou pohodlné na cestování, tak zkuste ty od Doreen Virtue. Já zůstanu u klasických vykládacích karet, které mi sedí mnohem lépe.

Celkový dojem: 60 %
girl, flowers, and hair image 
  • Za věnování recenzního výtisku moc děkuji internetovému knihkupectví Knihcentrum.
  • Knížku si můžete objednat ZDE.

Zdroje:

Žádné komentáře:

Okomentovat