sobota 24. září 2016

Recenze: Rider Waite TarotRider Waite Tarot
Nejprodávanější karty na světě!

  •          Autor: Arthur Edward Waite
  •          Obsah: 78 karet a návod  
  •          Nakladatelství: Synergie
  •          Rok vydání: 2016
  •          Vydání: Třetí

Anotace: Univerzální symboly a archetypy osloví svou jednoduchou řečí opravdu každého. Nabízejí zdroj inspirace a odvahy k překonání překážek a životních problémů. Tyto karty můžete, tak jako moudrého rádce, použít k lepšímu pochopení minulosti a přítomnosti - a na základě toho také k volbě, ovlivnění nebo změně budoucnosti. Jedno balení obsahuje 22 karet Velkých arkán, 56 karet Malých arkán a návod k vykládání. Sada Rider Waite Tarot patří k nejprodávanějším kartám na světě a stala se inspirací pro řadu dalších zpracování. Vyznačuje se několika zvláštnostmi. Nejenže autor zaměnil čísla některých karet Velkých arkán, ale zároveň umístil Blázna s číslem 0 před Mága namísto obvyklé pozice mezi číslem 20 a 21. Navíc čísla 1–10 jsou u každé barvy rovněž opatřeny obrazovou symbolikou, která činí výklad pestřejším.


 Recenze - Páta dohoda

candle, magic, and crystal imageProč jsem si karty vybrala: Nejsem žádný tarotový začátečník! Už jsem vyzkoušela spoustu druhů karet, ale vždy to byly jen různé variace na pravý tarot. Klasicky malované karty mi v mé sbírce stále ještě chyběly. Rider Waite Tarot se zdál být perfektní příležitostí vyzkoušet klasiku v podobě jednoho z nejprodávanějšího tarotu na světě.

„O původu Tarotu existuje mnoho příběhů.“ (strana 3)

Hodnocení: Karty dorazily v perfektním stavu v krabičce společně s výkladovou knížkou. Jak jsem se těšila na klasiku, tak jsem byla celkem zklamaná. Ne že by obrázky nebyly pěkné, ale potom co jsem vyzkoušela karty, které měly zlatý lem a byly perfektně graficky zpracované, jsem byla trochu rozčarovaná. Tohle je klasický tarot, možná by bylo dobré karty trochu víc zničit, nebo nechat ohořet, aby působily více autenticky.

girl, photography, and vintage image„To, co dnes známe jako Tarot, se poprvé objevuje kolem r. 1428 na dvoře milánského vévody Filipa.“ (strana 3)

Výkladová knížka je opravdu tenounká a neposkytuje moc informací. Pro začátečníky to může být celkem problém. Co se mi líbilo, bylo stručné pojednání o historii Tarotu a časová osa. Úpravy, které autor v Tarotu udělal, jsou sice zajímavé, ale nemám pocit, že by nějak extrémně ovlivňovaly výklad. Karty pro mě nemají takový motivační náboj a docela špatně se mi na ně nalaďuje. Estetika je mocná věc a já už patřím k těm graficky zmlsanějším lidem, kteří ocení krásné malůvky s tematickým zaměřením. 

„Tarotové karty můžete použít jako pomůcku k rozhodování.“ (strana 11)

Karty bych doporučila těm, kteří chtějí vlastnit klasické Tarotové karty, ale zároveň už mají s vykládáním zkušenosti. 

Celkový dojem: 65 %

    tarot, cards, and magic image
  • Za věnování recenzního výtisku moc děkuji internetovému knihkupectví Knihcentrum.
  • Karty si můžete objednat ZDE.

Zdroje:

Žádné komentáře:

Okomentovat