sobota 31. května 2014

Recenze: Hrej tajněSérie: The Game

 •          Originální název: Playing for Keeps
 •          Autor: Emma Hart
 •          Překlad: Martin Kolašín
 •          Nakladatelství: Galatea
 •          Rok vydání: 2014
 •          Počet stran: 200
 •          Vazba: Pevná

Anotace: Aston Banks se nikdy nechtěl zaplést do vztahu s Megan Harperovou – ani té osudné noci. Od dětství ho pronásledují děsivé vzpomínky, se kterými není schopen se vypořádat. Ví, že právě ona by dokázala během chvíle prorazit ochrannou zeď, kterou kolem sebe postavil, aniž by si to uvědomil. Braden, Meganin dlouholetý přítel z dětství, nad ní drží ochrannou ruku, a ona ho rozhodně neměla v plánu zklamat tím, že si něco začne s Astonem. Když však pozná, že Aston není jen typický frajírek, jakým se zpočátku jevil, už není cesty zpět…Astonovo dětství bylo horší než si vůbec Megan uměla představit. Její láska je ale mnohem silnější než démoni, kteří ho dennodenně pronásledují.
 
||bite me||Recenze na první díl:

Obálka: Nemůžu se rozhodnout, jestli se mi líbí víc než Hrej hráčem, ale červené pojetí mě dostalo. Plusem je, že knížky k sobě ladí. Moc jsem si oblíbila prázdné zadní stránky, Galatea v tomhle jednoznačně vede.

Proč jsem si knihu vybrala: Že si knížku přečtu, bylo rozhodnuto hned jak jsem odložila první díl. Takhle zábavnou sérii prostě nemůžu opustit po jednom díle! 

"Tohle je fakt na houby." (strana 84)

Děj: Megan se už delší dobu líbí Aston, vyhlášený děvkař celé vysoké školy. Problém je, že Meganin nejlepší kamarád Braden jí před Astonem neustále varuje a rozhodně by si nepřál, aby sečtělá Meg s někým takovým chodila. 

aceKdyž Braden odjede na víkend pryč, Aston a Megan se dají dohromady, ale před ostatními (a hlavně Bradenem) začnou svůj nový vztah tajit. Megan mezitím rozplétá záhady Astonovi těžké minulosti a sbližují se čím dál víc.

„Za celou tu dobu ses nenaučil odpouštět a zapomenout?“ (strana 17)

Hodnocení: Emma Hart a její pohodový styl dostane čtenáře už v prvních stránkách. Plusem je střídání vypravěčů, nejsem v tomto směru nijak zaujatá, Aston i Megan měli zábavné a chytlavé části. 

Příběh je hodně zamilovaný, prošpikovaný peprnými scénkami a sprostými slovy, takže taková obyčejná vysoká... Předvídatelnost, která mi v jiných knihách vadí je u Hrej tajně vlastně povinná a svým způsobem i žádoucí.

."Minulá noc byla trošku jiná než všechny ostatní." (strana 48)

Aston si prošel těžkým obdobím a autorka se snaží, aby příběh působil autenticky a zároveň dokázal čtenáře chytnout za srdce. Knížka je ovšem krátká, takže se mi nepodaří Astonovo drama příliš ocenit a hlavně procítit. 

Spíš si užívám zábavné vtípky, které každou chvíli trousí některá z postav. V tomhle je určitě hlavní přednost Hrej tajně: čtivý, zábavný a roztomilý příběh.

Hrej tajně určitě doporučuji k přečtení. Knížka dokázala udržet vysokou laťku prvního dílu a zároveň přináší nový příběh, ve kterém se neztratí ani oblíbené postavy z minula. Rozhodně neváhejte dlouho!

Procenta - aneb jak se mi líbí:

·         CZ obálka: 95 %
·         Děj: 80 %
·         Love story: 85 %

Secrets and lies Celkový dojem: 86 %

 • Za věnování recenzního výtisku moc děkuji nakladatelství Galatea.
 • Knížku si můžete objednat ZDE.

Zdroje:

1 komentář:

 1. Knížka jsem taky už četla a byla skvělá jako první díl :).

  OdpovědětVymazat