pátek 26. února 2016

Recenze: Bohové Olympu - Neptunův synNeptunův syn
Série: Bohové Olympu

 •          Originál: The Son of Neptune
 •          Autor: Rick Riordn
 •          Překlad: Dana Chodilová
 •          Nakladatelství: Fragment
 •          Rok vydání: 2012
 •          Počet stran: 472
 •          Vazba: Pevná

Anotace: Ztracený Percy Jackson se vrací zpět! Ztratil však paměť a neví, kdo je, odkud přišel a jaké je jeho poslání. Z hlubokého spánku se probudil u vlčice Lupy, která jej poslala do Tábora Jupiter, římské obdoby Tábora polokrevných. Všichni kolem ho považují za syna boha Neptuna, římského boha moří. Společně se dvěma členy tábora je vyslán na Aljašku. Podaří se jim osvobodit boha smrti Thanata, kterého uvěznili obři? Jaké další nebezpečí čeká Percyho, kterému se během cesty začíná vracet paměť?


percy, percy jackson, and nico di angelo imageObálka: Zelená je tráva? Omyl, nově je zelené i moře. Nemůžu říct, že by se mi přebal vyloženě líbil, ale něco je na něm hodně zajímavé. Asi ty vlasohadi…

Proč jsem si knihu vybrala: První díl byl opravdová bichle a Neptunův syn nijak nezaostává. Přestože je knížka delší, hned po dočtení jsem sahala po dalším dílu, aby taky ne, když byl konec naprosto skvělý.

„Jednoho dne se dostaneš ještě dál než já.“ (strana 428)

percy jackson, rick riordan, and campamento imageDěj: Percyho nemusíme oplakávat dlouho, konečně se objevil! Problém je, že si stejně jako Jackson téměř na nic si nevzpomíná. Zůstaly mu vzpomínky na krásnou dívku, ale pamatuje si jen její jméno.

Percy se probudí u vlčice a ta ho posílá do Tábora Jupiter. Jako Neptunův syn si v táboře vede dobře, a i když je nováček, vydává se na výpravu ve společnosti dvou kamarádů. Percy doufá, že si v průběhu výpravy začne vzpomínat na svůj život.

„Bez problémů si vzali své věci a pustili se po žebřících dolů.“ (strana 315)

Hodnocení: Na Percyho příchod jsem se hodně těšila. I když byl první díl skvělý, Percy je prostě Percy a byla jsem na něj zvědavá. Navíc mě zajímalo prostředí římského tábora Jupiter a nové postavy. O novinky v tomto díle nebylo nouze!

books and hoo imageCelkově je Neptunův syn opravdu vydařená knížka, proto mě samotnou překvapuje, když musím říct, že první díl byl lepší. Percy se snažil, jak mohl, ale Frank a Hazel mi nepřišli tak zajímaví a ani jejich výprava nedosahovala takových kvalit. Všechno naštěstí napravoval Percy a Annabeth.

Závěr byl opět skvělý a už se nemůžu dočkat na pokračování, kde budou všichni zase spolu. Nejprve se mi líbilo sledovat stejné schéma příběhu, jako tomu bylo v prvním díle, pak mi ale došlo, že už se nemůžu dočkat na to, co se stane po setkání hrdinů. Rychle jsem začala být netrpělivá.

 „Už tak se cítil jako ztracená existence, i když se nepokoušel líčit svého nového nemrtvého pomocníka.“ (strana 243)

Druhý díl si určitě nenechte ujít, Rick Riordan si připravuje půdu pro mnohem důležitější výpravu a nechcete být ochuzeni o všechny okolnosti, které k tomu vedou.

Procenta - aneb jak se mi líbí:

·         CZ obálka: 70 %
·         Děj: 85 %
·         Love story: 90 %

percy jackson, camp half blood, and annabeth chase imageCelkový dojem: 82 %

 • Za věnování recenzního výtisku moc děkuji nakladatelství Fragment.
 • Knížku si můžete objednat ZDE.

Zdroje:

2 komentáře:

 1. Máš úplně stejný názor jako já. I když Percyho miluju a je rozhodně mou nejoblíbenější postavou z celé série, taky se mi víc líbil první díl. Každopádně se těš na třetí, ten je přímo boží, a čtvrtý je podle mě nejlepší ze všech :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už začínám číst trojku a je to pecka!! A samozřejmě nemůžu se dočkat čtvrtého dílu, musím si ho obstarat co nejdřív! :)

   Vymazat