sobota 6. února 2016

Recenze: Bohové Olympu - ProroctvíProroctví
Série: Bohové Olympu

 •          Originální název: The Lost Hero
 •          Autor: Rick Riordan
 •          Překlad: Dana Chodilová
 •          Nakladatelství: Fragment
 •          Rok vydání: 2012
 •          Počet stran: 509
 •          Vazba: Pevná

Anotace: Vítejte zpátky v Táboře polokrevných! Volné pokračování napínavé dobrodružné série Percy Jackson právě začíná! Do Tábora polokrevných přicházejí noví hrdinové Jason, Piper a Leo. Ale než se stačí pořádně rozkoukat, čeká je nebezpečná výprava, vedená záhadným proroctvím. A podaří se při tom všem vypátrat i Percyho Jacksona, ztraceného hrdinu? Není tak zlé probudit se v autobuse cestou na školní exkurzi mezi svou dívkou a nejlepším kamarádem. Pořádný malér ale je, když spolužáky nepoznáváš, nevíš ani, kdo jsi sám, a netušíš, jak ses tam vůbec ocitl! A to všechno je jenom začátek, protože na výletě v Grand Canyonu se začnou dít vážně strašlivé věci…
jason grace, percy jackson, and leo valdez image 
Recenze na první díl - ZDE 
Recenze na druhý díl - ZDE
Recenze na třetí díl - ZDE
 Recenze na čtvrtý díl - ZDE
Recenze na pátý díl - ZDE 

Obálka: Je poznat, že se jedná o novou sérii, ale design je celkem podobný předchozím knihám. Přebal se mi líbí víc než obálky od Percyho.

Proč jsem si knihu vybrala: Sérii Percyho Jacksona jsem si oblíbila, když jsem ji začala číst, věděla jsem, že existuje volné pokračování. Po pár dílech mi bylo jasné, že si další knížky od Ricka Riordana nemůžu nechat ujít a neodradilo mě ani to, že knížka je pořádná bichle.
annabeth chase, percy jackson, and mark of athena image 
„Nemá cenu dělat problémy, když není třeba.“ (strana 196)

Děj: Percy zmizel a Annabeth je z toho v šoku, protože nemá ponětí, kde by její přítel mohl být. Navíc do tábora polokrevných za podivných okolností dorazí trojce nováčků v čele s Jasonem, který si vůbec na nic nepamatuje. Na scéně se objevuje nové proroctví a tak se Jason, Leo a Piper vydávají z tábora na výpravu. Annabeth také odchází pryč, aby nalezla Percyho.

„Vždycky je to těžké, ale bylo to tak nejlepší. Kdyby si uvědomil, kdo doopravdy jsem.“ (strana 396)

athena, ancient, and costume imageHodnocení: Měla jsem strach, že si nezvyknu na nové hrdiny a kouzlo příběhu bude pokaženo, ale samozřejmě se tak nestalo. Rick Riordan pouze prohlubuje své vyprávění a vše se najednou netočí kolem Percyho a to je příjemná změna. Ohromilo mě, jak elegantně dokázal navázat na předchozí knihy, ne každý autor to dokáže. 

Častokrát se stává, že pokračování je úplně zbytečné a jen sérii ubližuje. Bohové Olympu na tento trend v žádném případě nenavazují. Knížku můžete číst i bez předchozí série, ovšem čtení si užijete mnohem víc, když budete vědět, co se stalo. Římští bohové mi zatím k srdci tolik nepřirostli, ale příběhu dodali novou energii.

„Nastalo hrobové ticho, a když prvotní šok vyprchal, spustilo najednou padesát polobohů.“ (strana 120)

I když má knížka přes pět set stran rozhodně nenudí, svižně utíká a hlavně graduje. Konec je naprosto skvělý! Okamžitě se musím dát do čtení dalšího dílu, protože přesně takhle si představuju konec, po kterém prostě neusnete.

Procenta - aneb jak se mi líbí:

·         CZ obálka: 80 %
·         Děj: 95 %
·         Love story: 90 %
gif, myth, and rick riordan image 
Celkový dojem: 89 %

 • Za věnování recenzního výtisku moc děkuji nakladatelství Fragment.
 • Knížku si můžete objednat ZDE.

Zdroje:

1 komentář:

 1. filmy sa mi pacili ale knihy vacsinou byvaju lepsie asi by som si ich mala precitat :)
  galantosfun

  OdpovědětVymazat