pátek 22. září 2017

Recenze: Tarot andělů strážnýchTarot andělů strážných

Nejjemnější a nejsladší Tarotové karty na světě

  Tarot andělů strážných / Tarotové komplety
 •          Originální název: Guardian Angel Tarot Cards
 •          Autor: Doreen Virtue
 •          Překlad: Jitka Ondryášová
 •          Nakladatelství: Synergie
 •          Rok vydání: 2017
 •          Počet stran: 112
 •          Vazba: Brožovaná

Anotace: Po vydání Andělských Tarotových karet, které sklidily obrovský úspěch, zjistila Doreen Virtue, že se i nadále mnoho lidí Tarotu bojí. Proto společně s Radleighem Valentinem vytvořili tento Tarotový komplet pro vysoce citlivé vykladače, kteří touží po přesných a detailních odpovědích Tarotu v doprovodu jemných slov a obrazů. Výsledkem je 78 nejsladších Tarotových karet na světě, které vám nabízí bezpečný a spolehlivý způsob, jak získávat jasná, srozumitelná a konejšivá poselství pro sebe a pro své blízké.

candle, fire, and hand imageProč jsem si karty vybrala: Narovinu musím přiznat, že už mám doma slušnou sbírku tarotových karet a je pro mě těžké najít nějaké, které by byly něčím nové a originální. Tarot andělů strážných slibuje, že je ze všech karet ten nejjemnější a po věštecké stránce přináší emočně pozitivní výklad. Preferuji sice karty, které dokáží sdělit obsah bez zbytečné omáčky, ale zkusit pozitivně laděné karty, které neděsí úzkostí, určitě neuškodí.

„Obklopit se blízkými dušemi, které vás podporují, milují a rozumějí vám, je opravdu důležité!“ (strana 29)

autumn, fall, and candle imageHodnocení: Knížka má měkkou vazbu, takže už při prvním použití se ničí tvar. Papír na tom není o moc lépe, řekla bych, že je vybrán nějaký levnější druh. Karty také nejsou nijak pevné, jsou poměrně malé a nemají žádné lemování. Obrázky na kartách mě také nijak nezaujaly, jsou sice hezké, ale stejně jako obálka jsou vyladěné do staršího stylu a to já nemám moc ráda. Na to, že jsou karty z mého oblíbeného nakladatelství Synergie, nemají tak pěkný obal, jak jsem zvyklá.

„Nyní máte příležitost učit se a růst. Může se vám to zdát obtížné, ale klíčem k úspěchu je, stát si za tím, co považujete za správné!“ (strana 53)

Co se týče samotného výkladu, tak to začíná být o hodně veselejší. Bála jsem se toho, že karty budou plné zbytečných řečí a výklad nebude tak přesný. Opak je pravdou, karty jsou hodně konkrétní a při výkladu se dá dobrat dobrých odpovědí. Jsou sice napsané lichotivým stylem, ale obsahují i věštby, které nejsou jen pozitivní a sladké jak slibuje už samotný název karet.

girl and pray image„Přijměte laskavou a starostlivou radu, neboť přichází opravdu od srdce.“ (strana 78)

Celkově mě Tarot strážných andělů překvapil, za neestetickými obrázky a nepříliš kvalitním materiálem karet se skrývá kvalitní tarotové věštění, které si užijí jak začátečníci i pokročilí. Takže pokud vám tolik nezáleží na tom, jak karty vypadají, ale co říkají, určitě si je co nejdřív obstarejte.

Celkový dojem: 80 %

 • Za věnování recenzního výtisku moc děkuji internetovému knihkupectví Knihcentrum.
 • Knížku si můžete objednat ZDE.
Zdroje:

Žádné komentáře:

Okomentovat