pondělí 8. prosince 2014

Recenze: Buď se mnouSérie: Wait for you

  http://www.databazeknih.cz/images_books/20_/206938/big_bud-se-mnou-CwG-206938.jpg
 •          Originální název: Be With Me
 •          Autor: J. Lynn
 •          Překlad: Renata Heitelová
 •          Nakladatelství: Baronet
 •          Rok vydání: 2014
 •          Počet stran: 408
 •          Vazba: Vázaná

Anotace: Tereza Hamiltonová prožívá drsný rok – zamilovala se do nejlepšího kamaráda svého staršího bratra. Jase s ní ale nepromluvil od té doby, kdy jí věnoval opravdu úžasný, dech beroucí polibek, takový, co vám změní život. Tereza se právě vymotala z příšerného vztahu a navíc jí hrozí, že kvůli zranění bude muset dát sbohem taneční kariéře. Nastal čas na plán B – vysokou školu. Možná tak dostane šanci přesvědčit Jase, že jí jeden polibek nestačí...

Love ♥Obálka: Vkusná a romantická, navíc jsem poslední dobou maniak na pěkné hřbety knih, které vydává nakladatelství Baronet. Jednoduché písmo plné barvy svítí v knihovničce. V jednoduchosti je krása!

Proč jsem si knihu vybrala: První díl jsem nečetla, i když jsem moc chtěla. V knihovně je beznadějně zarezervovaný, takže mám smůlu. Když jsem dostala příležitost recenzovat druhý díl, nejprve jsem váhala. Nerada čtu pokračování, pokud nemám přečtený první díl. Naštěstí se ukázalo, že k přečtení není nutná předchozí znalost prvního dílu, takže jsem se do Buď se mnou nadšeně vrhla.

„Je ovšem jasné, že vztah s ním bude složitý.“ (strana 123)

Děj: Tereza se nemůže dostat přes polibek, který ji věnoval Jase. Jase je nejlepší kamarád Terezina bratra, je až moc krásný a taky tajemný. Navíc, jeden polibek vám nezmění život...aspoň si to Tess snaží namluvit.

My love, my everythingTeď je Tereza na vysoké, na kterou původně nechtěla, ale když si zranila koleno musela se kariérou tanečnice rozloučit,  alespoň na tenhle rok. Tess se musí snažit, aby se nestalo nic co by ji mohla zabránit uskutečnit své plány.
 
"Bylo těžké přijmout jeho omluvu, která vlastně ani omluvou nebyla." (strana 249)


Hodnocení: Od J. Lynn jsem četla knížku Jako led, která mě docela zaujala. Na sérii Wait For You jsem ovšem měla větší nároky. Na autorce se mi líbí, že se příběh snaží psát autenticky, tak aby si čtenář v průběhu knihy nemyslel, že všechno je přehnané a přeplácané, až to nedává smysl. 

Untitled"Už jsem to říkal a zase to opakuju. Někdy něco opravdu dobrýho vzejde z něčeho, cos nečekala." (strana 200)

Rozhodně se nedá říct, že by se knížka zaobírala jen vztahem Jase a Terezy. Máme tady příběh Cama a Avery, který je vlastně pokračování jejich příběhu z prvního dílu. Mrzelo mě, že plně nedokážu ocenit přítomnost těchto postav, ale protože mě v knize opravdu zajímali, určitě si přečtu i jejich příběh.

J. Lynn se nebojí složitějších a smutnějších problémů. Navíc píše velmi přístupným stylem, takže i když má knížka více stran v příběhu se neztratíte. Kniha se mě zaujala a doporučila bych ji k přečtení, dokonce i když nemáte přečtený první díl. Buď se mnou vás okouzlí nejenom stylem vyprávění, ale i spoustou témat, které řeší, takže si vybere opravdu každý.


Procenta - aneb jak se mi líbí:

·         CZ obálka: 85 %
·         Děj: 70 %
·         Love story: 70 %

UntitledCelkový dojem: 75 %

 • Za věnování recenzního výtisku moc děkuji internetovému knihkupectví Knihcentrum.
 • Knížku si můžete objednat ZDE.

Zdroje:

Žádné komentáře:

Okomentovat