pátek 10. října 2014

Recenze: Trable
  https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgXtlF6fK9bRyE51LtOWJMlo2icqlwJrQKT_8qWd1zeuEX4dTt8mMpbvo-vlhqs5_GCcJmUCJL6j0MMH3rNfhzacDZ_oKbHYc_-hpoxkddab0VBGeBMi2-91RZW8YHFEKBkP2RpwE9LR5s/s1600/Trable_SamanthaTowle-500x500vvv.jpg
 •          Originální název: Trouble
 •          Autor: Samantha Towle
 •          Překlad: Ivana Čejková
 •          Nakladatelství: Baronet
 •          Rok vydání: 2014
 •          Počet stran: 384
 •          Vazba: Vázaná

Anotace: Mia Monroeová nikdy neměla lehký život. Když se konečně osamostatnila, myslela si, že všechno bude jednodušší. Ale nebylo… Teď utíká před minulostí, o níž se nesmí nikdo dozvědět. Zoufale se snaží najít lásku, o které dosud jen snila. Jordan Matthews naopak bere všechno na lehkou váhu. Má rád ženy, jednoduchý, uvolněný a bezproblémový život. Jenže pak potká Miu… zlomenou, zdeptanou a s takovou přítěží, jež je na jednoho člověka příliš. Čím více tuto dívku poznává, zjišťuje, že poprvé chce někomu pomoct. Že touží dozvědět se o ní víc…

UntitledObálka: Skvělá, oblíbila jsem si hlavně dvojitý název a barevné ztvárnění obálky, ideální doplněk podzimního outfitu.

Proč jsem si knihu vybrala: Ne že bych trpěla podzimní depresí, ale to, že je léto pryč mě výrazně netěší. Knížka už od anotace slibuje silný příběh, který je pochmurnu atmosférou prošpikovaný a po všech letních příbězích jsem měla chuť na něco drsnějšího.

"Ten pohled mě dostal do kolen." (strana 195)

▲ Děj: Mie zemřel otec, pro někoho nejhorší den života, pro Miu ten nejlepší. Konečně se může vymanit z jeho vlivu, neustálého ponižování a bití. Mia doufá, že začne znovu a dny plné strachu se nikdy nebudu opakovat. 

Bohužel si najde násilnického přítele a celá situace se opakuje. Když se Mia rozhodne utéct, potkává Jordana Matthewse, pohodového muže, který si s ničím neláme hlavu. Jordan je Miou okouzlený, ale netuší, jestli zvládne vyléčit její bolavou duši...

"Bylo mi jasné, že se tomu nemůžu vyhýbat navždy." (strana 255)


Hodnocení: Samantha Towle pracuje s aktuálními a ožehavými tématy a celé knížce přidává na autentičnosti. Příběh sledujeme z pohledu Miy i Jordana, kapitoly se střídají nepravidelně, s tím, že Mia vypráví větší část kapitol. Jordan nezůstává pozadu, jeho kapitoly jsou jistým způsobem odreagováním od těžkostí, co Mia zažila a také největší zásobárnou vtípků v knize.

„Rozhodla jsem se, že to nechám osudu.“ (strana 59)

感谢此情可待的投稿 :) - 小无猜采集到人物 - 花瓣Líbilo se mi, jak se autorce dařilo popsat strach, zklamání a frustraci. Všechny pocity jsou vykresleny velmi pečlivě a přesně. Trable nespoléhají jen na hrůzu, kterou Mia prožila. 

Hodně mě potěšila pátrací zápletka, které jsem nejdřív nepokládala větší váhu, nakonec se ukázalo, jak moc jsem se spletla. Knížka se i přes těžší téma čte lehce a rychle. Trable moc akční nejsou, přesto autorka dokáže i z obyčejných scén vykřesat to nejlepší.

"Tedy spíš se nemůžete soustředit vůbec, jestli chápete, co chci říct." (strana 111)

Když jsem knihu dočetla, byla jsem spokojená, nadšení po pár dnech sice vyprchalo, takže bych Trable znovu nečetla, ale zase bych litovala, kdybych si je poprvé nepřečetla.

Procenta - aneb jak se mi líbí:

·         CZ obálka: 90 %
·         Děj: 80 %
·         Love story: 85 %

Celkový dojem: 85 %
Untitled 
 • Za věnování recenzního výtisku moc děkuji internetovému knihkupectví Knihcentrum.
 • Knížku si můžete objednat ZDE.

Zdroje:

3 komentáře:

 1. Nedávno jsem Trable dočetla a musím říct, že to byl opravdu silný příběh. Mám na knihu podobný názor a nikdy bych nikomu nepřála otce jako měla Mia.
  Super recenze! :)

  OdpovědětVymazat
 2. Možná, že si ji přečtu, ale ještě nevím.:)

  OdpovědětVymazat
 3. Už jsi chci taky přečíst!! :D Teď jsem jenom se závistí dočetla tvou recenzi.

  OdpovědětVymazat