pondělí 22. dubna 2013

Recenze - Stefanovy deníky: ÚkrytÚkryt
Série: Stefanovy deníky

  http://data.bux.cz/book/022/211/0222113/large.jpg
 •          Originální název:The Asylum
 •          Autor: L. J. Smith
 •          Překlad: Milena Hordinová
 •          Nakladatelství: Fragment
 •          Rok vydání: 2013
 •          Počet stran: 216
 •          Vazba: Brožovaná


Anotace: Po Londýně se šíří zprávy o surových vraždách mladých dívek. Podezření padá na Damona. Společně se Stefanem brzy zjistí, že pomluvy jsou součástí pomsty starého upíra. Jde o trest za smrt mladé upírky Katherine, dávné lásky obou bratrů. Damon a Stefan stojí před sílou a krutostí, na které nestačí. Jejich úkryt už není bezpečný…

RECENZE NA PŘEDCHOZÍ DÍL JE ZDE.

Obálka: Žádné výhrady nemám, obálka je jako vždy skvělá. Co přestávám zvládat, je nálož nádherných šatů, které Nina předvádí každou obálku.  Tyhle vypadají opravdu úchvatně.
 
„Něco takového si nikdo nedokáže představit, pokud to nezkusí.“ (strana 29)

Tumblr_lvhn2b5hwk1qgnyxvo1_500_largeDěj: Stefan a Damon se vracejí do Londýna, kde chtějí zabít zákeřného Samuela. Samuel chladnokrevně vraždí dívky po celém Londýně a zároveň u sebe drží Cořinu sestru Violet.  Cora pomáhá bratrům Salvatorovým a chce dostat sestru z vlivu mocného rozparovače. Odvážná trojce připravý plán, jak Samuela zabít a usvědčit ze všech vražd. Damon chce se Samuelem zkoncovat co nejdřív, odmítá věřit, že by měl cokoliv společného s Katherine.  Staré rány opět ožívají a Katherinina přítomnost je cítit víc než kdy předtím.

„Jsem víc mužem a mnohem víc zvířetem, než kdy Samuel byl nebo bude. A chci, aby to věděl.“ (strana 66)

105756_largeHodnocení: Líbilo se mi, že jsme zůstali v období Londýna za dob Rozparovače. Stopy minulosti nedořešily zápletku, a tak je jasné, že Úkryt nám nabídne rozuzlení. Pořád tu máme vražedného Samuela, slizkého Henryho a nyní i Violetinu sestru Coru. Cora se perfektně hodila do celého dílu a nakonec jsem usoudila, že prostřídání s Violet příběhu jenom pomohlo. Sesterské vazby mě prostě berou. 


Celý Úkryt se řeší jak zabít Samuela. Každopádně je pro mě těžké považovat Samuela a ostatní nepřátele za hrozbu. Přece jenom všichni víme, že Stefan i Damon přežili až do Upířích deníků a nikdo po mě nemůže chtít, abych se o jejich upírské životy výrazně bála. Co se stalo jakýmsi pravidlem, je postava Katherine. L. J. Smith se ji snaží neustále dostat do děje a to jakýmkoliv způsobem. Tentokrát to bylo velice emotivní formou, která pocuchala Stefanovy a hlavně Damonovy nervy.

Tumblr_mjxmblhtur1ri24bso1_500_large„Došel jsem ke stejnému závěru jako vždycky: Záleželo mi na krvi. Záleželo mi na Damonovi.“ (strana 154)

Jestli se vám líbily předchozí díly Stefanových deníků, tak vás Úkryt určitě potěší. Pokračuje se v zaběhlém stylu a vše na co jsou čtenáři zvyklí, se objevuje znovu.

Kdy vyjde další díl: Šestý díl se jmenuje Spojení a vyjde v létě 2013.

Procenta - aneb jak se mi líbí:

·         CZ obálka: 95 %
·         Děj: 85 %
·         Love story: 75 %

00683810c55_largeCelkový dojem: 85 %

 • Za věnování recenzního výtisku moc děkuji nakladatelství Fragment.
 • Knížku si můžete objednat ZDE


Zdroje:

4 komentáře:

 1. Aj ja som unesená z tých šatov. Ako vidím kniha je úplne iná než seriál :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je u TVD naprosto normální, spíš by mě překvapilo, že by se to podobalo :D

   Vymazat
 2. vypadá to skvěle :) Já teď dočetla druhý díl a těším se na třetí :-)
  http://mystery-books-like.blogspot.com

  OdpovědětVymazat