pondělí 28. ledna 2013

Recenze - Tajná řeč astrologieTajná řeč astrologie

 •          V originále: The Secret                Language of Astrology
 •          Autor: Roy Gillett
 •          Překlad: E. Klimentová, M.           Lustigová
 •          Nakladatelství: Slovart
 •          Počet stran: 176
 •          Vazba: Pevná
 •          Rok vydání: 2012

Anotace: Astrologie zdaleka není jen o tom, v jakém znamení jste se narodili. Jak se rozložení planet ve vašem horoskopu odráží ve vašem životě a charakteru? Co vypovídá 12 „domů" o vašich vlohách a ambicích? Co jsou to „aspekty" a jak vám jejich pochopení může pomoci vyřešit rozpory ve vašem životě? V této jedinečné knize odhaluje astrolog Roy Gillett skryté vrstvy astrologie, aby rozkryl složitou souhru nejrůznějších vlivů, jež utvářejí lidskou povahu a osud. Tajnou řeč astrologie doprovází speciální software vytvořený výhradně pro tuto knihu. Umožňuje vám během pár vteřin vygenerovat podrobné a přesné horoskopy pro vás, vaši rodinu a přátele.

Obálka: Jednoduše strukturovaná obálka je zajímavá. Styl písma mi vyhovuje a zlaté znaky působí luxusně. Rozložení je výborně promyšlené a celkově se na modrý přebal velmi pěkně kouká. 

Tumblr_m8yft1q8xt1rogngso1_500_largeProč jsem si knihu vybrala: Jsem blázen do astrologie – do slunečních znamení. Mám přečtenou velkou většinu knih o astrologii, tarotu, aurách a podobných tématech, které většinu lidí vůbec nezajímají. Já jsem však této problematice nenávratně propadla. U všech svých kamarádů vím, v jakém jsou znamení. A mám extrémní nutkání ptát se nových známých na znamení. Když se naskytla možnost získat tuto knihu, byla jsem nadšená. Další krásně vypadající knížka do mé sbírky.

Proč číst právě tuto knihu: Každý nemá to štěstí pochopit svoji vlastní osobu, svůj život a celý jeho smysl. Když člověk nevyužije všech svých skrytých talentů a schopností, ale řídí se rodiči, kamarády, učiteli nebo partnerem, zřejmě cítí nepohodu a také výraznou nespokojenost. V tomto směru nám může pomoci astrologie. Horoskop je jako jedna velká mapa, která značí schopnosti, dispozice a naši jedinečnost. Mnoho lidí nesprávně věří, že astrologie je založena na nevyhnutelnosti osudu. Není tomu tak. Pokaždé záleží na člověku a jeho svobodné vůli, co se svým životem udělá. Důležité je, že hvězdy nic nepřikazují, pouze naznačují.

Zodiac_signs_libra_004070__largeHodnocení: Jak už jsem řekla v úvodu, přečetla jsem hodně knih na toto téma a proto je pro mě velmi těžké objevit nové informace. Tajná řeč astrologie je ovšem velmi dobře zpracovaná a obsahuje spoustu užitečných sdělení. Je vhodná pro všechny začátečníky i pokročilé. Kniha věnuje prostor dějinám a historickým kořenům astrologie, seznamuje s planetami, polaritami a aspekty. Samozřejmě nechybí oblíbená interpretace všech 12 znamení, která je doplněna přehlednou tabulkou, příběhem a osobností narozenou v daném znamení. Naprosto mě ohromily nádherné obrázky, které doprovázejí celou knihu.

Michelle_largeJe důležité zmínit, že na knihu navazují webové stránky s astrologickým softwarem Astrolabe. Stránky slouží k rychlému sestavení horoskopu a hodí se opravdu pro každého (jen v angličtině). ZDE zadáte pouze své jméno, čas a datum narození, stát a nejbližší velké město. Stránky při výpočtu používají astronomické algoritmy, takže se můžete těšit na velmi kvalitní výklad. 

Vzhledem k tomu, že věda se v současnosti zabývá spíše materiálními silami, zatímco síly duchovní nebere v úvahu, jsem ráda, že vychází Tajná řeč astrologie, která přispívá k pochopení a ucelení poznatků z této oblasti.

Ukázka:Astrologie je zcela kompatibilní s darwinismem, teorií velkého třesku a dynamikou kosmických letů.“ (strana 7)


Celkový dojem:  85 % (na knížky Lindy Goodmanové to sice nemá, ale přesto je to výborná publikace, která se zabývá astrologií)

P.S: Udělejte mi radost a komentujte, v jakém jste znamení :)

  Pic_4ffea03a9606ee6fac000352_large
 • Za věnování recenzního výtisku moc děkuji internetovému knihkupectví Knihcentrum.
 • Knížku si můžete objednat ZDE.

Zdroje:

5 komentářů:

 1. tak ju - pročetla jsem se až ke konci článku a - než zapomenu - jsem v rybách :D (ať máš tu radost ;) :D )
  jinak přiznám se, že jsi mě docela navnadila - takže letím omrknout tu stránku... :D

  OdpovědětVymazat
 2. Vždy keď čítam noviny, tak si prečítam svoj horoskop, no nie vždy sedí :D Ale čo sa týka môjho znamenia Lev, myslím si, že veľa vecí, čo je preň typické, je typické i u mňa :) Veľmi by ma zaujímali nejaké knihy o aure, tak ak si nejakú už čítala a páčila sa ti, môžeš mi odporučiť :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V novinách je to pro zábavu, já se vždycky hódně pobavím :D
   Jinak perfektní knihy o aurách jsou Aura v obrazech (Peter Michel) a Aura v každodenním životě (Manuela Oetingerová). Vše je krásně vysvětleno a poznatky se dobře aplikují :)

   Vymazat
  2. Ďakujem, určite si ich pozriem :)

   Vymazat
 3. Přečetla jsem si tvůj článek zrovna,když jsem se zase na internetu zabořila do astrologie,do které jsem blázen :D a udělala jsem si obrázek na tuhle knihu.Napsala jsi: " ...na knížky Lindy Goodmanové to sice nemá,..." Asi si koupím nějakou knížku od Lindy Goodmanové. :D Miluju astrologii,už od mala jsem si četla články o všech znameních a postupem času jsem došla až sem (zkoumám svůj horoskop a snažím se tam najít něco o tom,proč jsem taková jaká jsem,ale zatím se to nedaří :(). Jinak jsem podle slunečního znamení kozoroh,ale popravdě řečeno na mě nesedí žádné znamení.Nejvíc ale vodnář. :)

  OdpovědětVymazat