sobota 1. dubna 2017

Recenze: Vášnivý lhářVášnivý lhář

Vášnivá dvojka, která nechce randit, natož se zamilovat

  Výsledek obrázku pro vášnivý lhář
 •          Originální název: Wicked Sexy Liar
 •          Autor: Christina Laurenová
 •          Překlad: Květa Oakland
 •          Nakladatelství: JOTA
 •          Rok vydání: 2017
 •          Počet stran: 352
 •          Vazba: Pevná

Anotace: London Hughesová se po několika letech strávených na vysoké škole oddává surfování, po nocích pracuje za barem, vysedává s kamarády a důkladně zkoumá, jak to vlastně v životě chodí. Všechno jí jde skvěle, nic neřeší, nic neplánuje. Ale když ji jednou ráno spláchne pořádná vlna a večer ji úplně převálcuje sexy úsměv Luka Suttera, vychýlí se trochu ze svého kurzu… a nabere jeho směr. Jasně, Luke je na první pohled plejboj, ale vytrvalý hlas v hlavě jí pořád opakuje: Prostě to zkus – je to jen jednorázovka. Luke funguje v módu děvkaře tak dlouho, že už se ani nepozastavuje nad tím, co vlastně dělá. Ale po úžasné noci s London si uvědomí, že se od zničujícího rozchodu vůbec nikam neposunul, ať už se vrhal kamkoliv – a s kýmkoliv. Díky London zatouží zase po něčem víc. 
girl, friends, and black image 
Obálka: Zapadá do zavedeného schématu celé série. A samozřejmě ji jen tak nepřehlédnete.

Proč jsem si knihu vybrala: Odpočinková literatura v průběhu semestru vždycky potěší. Potřebovala jsem knížku, u které bych mohla vypnout, nad ničím nepřemýšlet a prostě se pobavit. Zdá se, že Vášnivý lhář splňuje úplně všechno!

 „Přejíždím jí spodní ret palcem, znovu a znovu přikyvuju.“ (strana 84)

boy, tattoo, and Hot imageHodnocení: London sice vystudovala vysokou školu, ale přesto ji mnohem víc zajímá surfování a práce v baru. Luke je typ kluka, který jen tak nepřehlédnete. Vypadá to, že ho baví jen nezávazné vztahy, ale když se seznámí s London, zdá se, že by vše mohlo být jinak. Už z anotace jsem se těšila na pohodové čtení, které nezklame. 

Jediný problém byl, že jsem nepřečetla ani jednu knížku z této série. Musím říct, že to nemělo na průběh čtení žádný vliv. Možná bych více dokázala ocenit vedlejší postavy, které v předchozích dílech byly ty hlavní, ale nijak mě to nezatížilo. Asi si doplním mezery a přečtu i ostatní díly.

„Tak kdy ti to došlo?“ (strana 157)

love, couple, and beach imageJasně, děj je možná tak triviální a plný klišé, že se vám z toho bude chtít plakat. Jisté ale je, že autorky se nesnaží z Vášnivého lháře dělat literární dílo roku. Hlavní postavy jsou vcelku sympatické, kniha se rychle čte. Na druhou stranu si nechci dělat iluze, že bych po knize někdy sáhla znovu. Prostě to byla taková rychlá jednorázovka, které s oblibou vyhledával Luke. 

„Jsem na té ostré hraně mezi extází a zlomeným srdcem. Potřebuju vědět, na kterou stranu sklouznu.“ (strana 271)

Pokud si chcete užít čtení, která má rychlý spád, dokáže vás zabavit a rozesmát, tak není důvod se zaobírat tím, že knížku s podobným dějem jste četli asi už tisíckrát.

Procenta - aneb jak se mi líbí:

·         CZ obálka: 90 %
·         Děj: 70 %
·         Love story: 80 %
drink, mojito, and alcohol image 
Celkový dojem: 80 %

 • Za věnování recenzního výtisku moc děkuji internetovému knihkupectví Knihcentrum.
 • Knížku si můžete objednat ZDE.

Zdroje:

Žádné komentáře:

Okomentovat