pondělí 26. srpna 2013

Recenze: Krvavá romace - Věčná touhaVěčná touha
Série: Krvavá romance

 •          Originální název: Dunkles Versprechen
 •          Autor: Alice Moon
 •          Překlad: Michaela Škultéty
 •          Nakladatelství: Fragment
 •          Rok vydání: 2012
 •          Počet stran: 240
 •          Vazba: Brožovaná

Anotace: Sára nyní zná Dustinovo temné tajemství. Je nesmrtelný a touha po lidské krvi ho postupně mění v monstrum. Zachránit ho může pouze pravá láska. Po smrti spolužačky Anny však Dustin zmizí a Sára, přesvědčená o tom, že jen ona ho může zachránit, se vydává do lesa za ním. Zde se ale skrývá krásná Emilia, kterou Dustin zradil a ona přísahala pomstu. Jaké nebezpečí Sáře hrozí? Převáží v Dustinovi jeho stále ubývající dobrá stránka, aby Sáru zachránil?

Idővonalra feltöltött fényképek | via FacebookObálka: Ten samý problém jako má jednička se opakuje i u Věčné touhy. Dejte pryč ten holčičí obličej! Na druhou stranu musím říct, že obálka vypadá líp, než ta předchozí. Asi nezbývá nic jiného než si zvyknout.

Proč jsem si knihu vybrala: Moje posedlost dokončit nedočtené série se mi stává osudnou. Ač je série sebehorší, dočítám ji. Není divu, že se odvážně pouštím do druhého dílu Krvavé romance.

„Možná přece jen nebylo všechno marné, možná se věci nakonec obrátí k lepšímu.“ (strana 200)

Děj: Konečně se provalilo co je Dustin zač! Sára si ani nestihne na Dustina – upíra zvyknout a už zmizí. Spolužačka Anna je nalezená mrtvá a všichni svalují vinu na Dustina. Sára je rozhodnutá svého vyvoleného bránit a chce ho najít. Na scénu přichází Emilia, nikdo netuší co je zač, ale nikdo z ní nemá dobrý pocit.  

autumn, beautiful, cute, forrest - inspiring picture on Favim.comJak děj působí? Dustin chce držet Emilii daleko od Sáry, Sára si myslí, že Dustin se chce držet daleko od ní a Emilia se chce dostat k Dustinovi i Sáře. Zapeklité… 

„Dustin nevěděl, zda je toho ještě schopen, jestli smí to, co cítí, nazývat touhou.“ (strana 61)

Hodnocení: Velká výhoda druhého dílu se ukazuje hned na začátku. Dustin uteče od Sáry a tak se vyhneme trapným citovým výlevům, sice nás to neubrání stálému skuhrání zoufalé Sáry, ale dá se to vydržet. Rozplétá se zajímavý příběh kamarádky May a zjišťujeme i podrobnosti o Jonathanovi. Vlastně každý příběh je zajímavější víc, než ten Sářin.

Forever and ever.Osamocený Dustin solidně magoří a jediné co dělá je, že myslí na tajemnou upírku, která mu chce škodit. ONA je všude a chce všem ublížit. Skoro nevěřím, že se JEHO noční můry splní a ONA se objeví. Nakonec poznáváme Emilii, díky které se Dustin chová jak maniak. 

„Někdo zde byl. ONA, prolétlo Dustinovi hlavou.“ (strana 124)

Alice Moon se snaží závěr podávat jako epické finále, to sice výrazně nepřekvapí, přesto (v rámci této série) navnadí ke čtení dalšího dílu. Kdo se prokousal až ke konci druhého dílu, zvládne i ten třetí.

Procenta - aneb jak se mi líbí:

·         CZ obálka: 70 %
·         Děj: 30 %
·         Love story: 35 %

Born To Die | via TumblrCelkový dojem: 45 %

 • Za věnování recenzního výtisku moc děkuji nakladatelství Fragment.
 • Knížku si můžete objednat ZDE.

Zdroje:

4 komentáře:

 1. No já byla ráda, že jsem dokončila první díl a na druhý si vůbec netroufám :D Nechci nikoho urazit, ale celá kniha mi hooodně připomíná Twilight - to s tím útěkem, žízní po krvi a že hlavní hrdiny pronásleduje zlý upír. :D

  OdpovědětVymazat
 2. Četla jsem jedničku a nevím.. Další díly si asi nepřečtu.. možná jednou :D

  OdpovědětVymazat
 3. Tenhle díl jsem ještě četla! Ale jo, nebyla to až zas taková hrůza... Na to, jaká to je hrůza. Stále nuda, ale na odreagování a zasmání ideální.

  OdpovědětVymazat
 4. Tato kniha mě zaujala obálkou, ale dějem moc ne.

  OdpovědětVymazat