pondělí 21. března 2016

Recenze: Buď šťastnýBuď šťastný
Inspirace pro Váš šťastný den

    https://obalky.kosmas.cz/ArticleCovers/214387_big.jpg
  •          Druh sortimentu: Karty
  •          Edice: Knížky vnitřní radosti
  •          Autor: Sri Chinmoy
  •          Nakladatelství: Madal Bal
  •          Rok vydání: 2016


Anotace: Série 55 inspirujících aforismů o štěstí a síle úsměvu, přinášející inspiraci k nalezení hlubšího zdroje štěstí. Navazují na oblíbenou sadu „Nikdy se nevzdávej“. Každý den si vytáhněte několik kartiček, nebo je rozdávejte svým přátelům, protože jak říká Sri Chinmoy: „Štěstí, o které se podělíme, se zvětšuje. Smutek, o který se podělíme, se zmenšuje.“
 
Krabička: Není z pevného papíru, takže se snadno pomačká, což nevypadá dobře. Alespoň musím vychválit krásného delfína.

Proč jsem si knihu vybrala: Různé motivační knížky vyhledávám poměrně často, takže jsem tyto karty chtěla vyzkoušet.

„Štěstí roste na plodné půdě lásky.“
 
Hodnocení: Aforismy vychází u příležitosti Mezinárodního dne štěstí, což je 20 března. Autor Sri Chinmoy tvrdí, že šťastní můžeme být každý den a připomenout nám to mají právě tyto kartičky. Musím přiznat, že jsem zklamaná. 

První překvapení přišlo už s krabičkou. Je opravdu malá, ničím nevyztužená a navíc neslouží jako dostatečná ochrana pro karty. Další problém jsou samotné aforismy, které jsou opět z měkkého papíru a bez fólie. Rohy nejsou zbroušené, takže karty pěkně řežou.

„Upřímnost a štěstí žijí závisle jedno na druhém.“

Fotografie na kartičkách se mi líbí, jsou různých barev i druhů. Na fotkách jsou jak lidé, tak i příroda. Oceňuji poselství karet, které ukazují lidi s odlišným náboženstvím, kulturou a také barvou pleti. S motivačními texty je to jako na houpačce, některé jsou opravdu pěkné a povedené, jiné mě příliš neoslovují. U pár citátů nacházím i krkolomný slovosled a zvláštně použitá slova.

 „Neposuzuj, štěstí bude tvé.“

Velkou výhodou je samozřejmě cena. Kartičky sežene za velmi příznivou cenu do sto korun, i když je potřeba promyslet jakou kvalitu za tuto cenu dostáváme. Já kartičky asi využiji jako záložky do knížky nebo ozdobu do peněženky. V balíčku jich je hodně, takže je budu často měnit, pokud se opotřebují.

Celkový dojem: 55 %
  • Za věnování recenzního výtisku moc děkuji internetovému knihkupectví Knihcentrum.
  • Karty si můžete objednat ZDE.

Žádné komentáře:

Okomentovat