sobota 15. listopadu 2014

Recenze: Hněv bohůSérie: Kronika Cartera Kanea

  •          Originální název:The Throne of Fire
  •          Autor: Rick Riordan
  •          Překlad: Dana Chodilová
  •          Nakladatelství: Fragment
  •          Rok vydání: 2012
  •          Počet stran: 352
  •          Vazba: Vázaná

Anotace: Život Cartera Kanea a jeho sestry Sadie se převrátil naruby. Odhalili totiž tajemství své rodiny. Zdědili talent starých egyptských mágů. Paráda? Kdepak! Všechna ta zaklínadla, která se teprve učí ovládat, sotva stačí na to, aby se ubránili zákeřným protivníkům, nestvůrám, nebezpečným mágům a rozzlobeným egyptským bohům… Navíc se v kouzelné říši duatu pomalu probírá k životu ten nejhrozivější soupeř: had Apop, který chce nastolit věčnou vládu chaosu. Carter a Sadie musí najít tři části kouzelného svitku, který probudí boha slunce Rea, a objevit, kde se starý bůh vlastně ukrývá. Na záchranu světa zbývá jenom několik dní a čas se už začal odpočítávat…

UntitledRecenze na první díl je ZDE

Obálka: Provedená v podobném duchu jako první díl, barevně ovšem odlišná. Červené zpracování se mi líbilo o trochu víc, přesto má Hněv bohů hezkou obálku, kterou ocení především děti.

Proč jsem si knihu vybrala: Pokračuju v sérii! První díl Kroniky Cartera Kanea a se mi líbil, takže jsem se na Hněv bohů těšila.

„Řekni nám co se děje. Ať ti můžeme pomoct.“ (strana 97)

SunDěj: Sadie a Carter zjistili, že nejsou obyčejní školáci, ale potomci pradávných faraonů, po kterých zdědili magické schopnosti. Sourozenci se učí magii teprve ovládat, ale už tak se musí bránit nebezpečí, které jim hrozí.

 A že nebezpečí číhá na každém rohu je jasná věc! Obživl i jeden z největších protivníků Apop a ten by ze všeho nejradši svět ochromil hrůzou a chaosem. Sadie a Carter hledají tři kouzelné svitky, které probudí boha slunce Rea. A protože času není na zbyt, musí sebou hodit!

"Slyšel jsem určitě zvěsti, ale..." (strana 276)

Hodnocení: Druhé díly bývají zrádné, takže jsem ke Hněvu bohů přistupovala lehce opatrně. První díl mě přesvědčil, že Rick Riordan je skvělý spisovatel, který dokáže vykouzlit pohádkovou atmosféru, což potvrdil i u této knihy. Sadie a Carter jsou hezky napsané postavy, které čtenáře nenudí. Myslím, že tento díl jsou sourozenci ještě více sehraní a jejich vyprávění je mnohem dynamičtější.
Love 💕 
"Vypustila jsem paprsek zlatého světla a to zasáhlo nestvůru silou vodního děla." (strana 147)

Problém jsem měla s dějem, autor se sice snaží neustále kličkovat a hledat cesty jak čtenáře zaujmout, ale měla jsem pocit, že trochu opakuje strukturu prvního dílu. Naštěstí situaci zachraňují egyptští bohové a celková atmosféra, takže jsem odpustila i jistou předvídatelnost.

Pokud se vám líbil první díl, určitě se pusťte i do toho druhého. Rick Riordan připravil velmi dobré podmínky pro nadcházející finální díl.

Procenta - aneb jak se mi líbí:

AU79.·         CZ obálka: 65 %
·         Děj: 75 %

Celkový dojem: 70 %

  • Za věnování recenzního výtisku moc děkuji nakladatelství Fragment.
  • Knížku si můžete objednat ZDE.

Zdroje:

Žádné komentáře:

Okomentovat