středa 1. července 2015

Recenze: Polibek z temnotSérie: Kronika kambionů

Jediný okamžik ovlivní všechno, co příjde...

 •          Originální název: Fading Amber
 •          Autor: Jaime Reed
 •          Překlad: Romana Bičíková
 •          Nakladatelství: Fragment
 •          Rok vydání: 2015
 •          Počet stran: 262
 •          Vazba: Brožovaná

Anotace: Samaře se od základu změnil život. Zamilovala se do kambiona a sama se stala kambionkou. Myslela si, že nic horšího už se nemůže stát. Ale náhlé výpadky paměti, záhadná úmrtí a hrozba nebezpečí vznášející se nad městem poukazují na to, že může být ještě hůř. V pozadí všeho je pravděpodobně démon Tobias, který náhle bez vysvětlení zmizel. Samara musí přijít všem záhadám na kloub dřív, než bude pozdě. A také se musí rozhodnout – ujasnit si, kam má její vztah s Calebem směřovat. Chce mu skutečně obětovat celý svůj život?

Recenze na první díl - Osudová přitažlivost
Recenze na druhý díl - Smrtící pouto
couple 
Obálka: Do třetice všeho dobrého! Tahle obálka se mi líbí nejvíc. Pořád je sice plná nesourodého písma, ale působí ze všech nejlíp.

Proč jsem si knihu vybrala: Závěrečný díl Kroniky kambionů jsem si nemohla nechat ujít. I když mám k celé sérii jisté výhrady, pořád ji považuji za dobře napsanou a ušitou na míru náctiletým.

"Zajímá mě to a také je to skvělá příležitost se lépe poznat." (strana 113)

UntitledDěj: Samara se stala kambionem. Když už má konečně pocit, že celou situaci zvládá, objeví se nevysvětlitelné výpadky paměti. Samara i Caleb tuší, že za tím stojí démon Tobias. Ten ovšem bez jakéhokoliv vysvětlení zmizel a není po něm žádné stopy. Navíc oba mladí kambioni řeší svůj vztah, který je pod drobnohledem ostatních nadpřirozených bytostí...
 
„To, co sdílíme, nás pohltí, je to jen otázka času.“ (strana 93)

Hodnocení: S závěrečným dílem sem spokojená. Jaime Reed se podařilo důstojně ukončit sérii a jako bonus povýšit milostný trojúhelník o čtyřúhelník a kdovíjaké další tvary.  U prvního dílu jsem oceňovala, že se trojúhelníku podařilo vyhnout, ale nakonec jsem ráda, že autorka přišla s tímto zajímavým schématem.

UntitledS posledním dílem jsem si oblíbila Caleba, sice z něho většinu knihy padaly jen zaláskovaná vyznání (na zvracení růžové duhy to naštěstí nestačí), ale to nebrání v tom, abych ho zařadila do relativně oblíbených postav. 

Děj není tolik akční, jak bych na závěr série čekala. Autorka to ovšem nahrazuje vtipnými částmi a spousta odkazy na moderní svět. Prostě miluju, když se mluví o mých oblíbených filmech, hned hodnotím příznivěji.

"Měla jsi ho omotanýho kolem prstu, a nechala si ho jít. Přitom můžeš mít, jakýhokoli chlapa si zamaneš." (stran 139)

Kronika kambionů je ideální čtení na léto pro teenagey. Pro mě je to slabší, hodně odlehčená verze Sukuby od Richelle Mead, ale čtení v žádném případě nelituji.

Procenta - aneb jak se mi líbí:

·         CZ obálka: 85 %
·         Děj: 75 %
Find the light, dont dwell.·         Love story: 70 %

Celkový dojem: 77 %

 • Za věnování recenzního výtisku moc děkuji nakladatelství Fragment.
 • Knížku si můžete objednat ZDE.

Zdroje:

1 komentář:

 1. Na tuto knihu jsem se dívala už od té doby, co u nakladatelství Fragment vyšla. Každopádně jsem se k ní ještě nějak neodhodlala, protože mě více lákají jiné knihy. :)
  Hezká recenze. :)

  OdpovědětVymazat