neděle 10. května 2015

Recenze: Osudová náhoda
  •          Originální název: Fated
  •          Autor: S. H. Kolee
  •          Překlad: Dagmar Brejlová
  •          Nakladatelství: Baronet
  •          Rok vydání: 2015
  •          Počet stran: 312
  •          Vazba: Pevná

Anotace: Lauren prochází životem bez velkých cílů a přání. Kamarádka jí jednoho dne nečekaně na dočasnou dobu nabídne místo asistentky Cadena Rileyho, slavného fotografa a atraktivního muže. Caden je ve společnosti známý jako nepolapitelný lamač ženských srdcí. Je sebevědomý, nadaný, bohatý, prostě je snem každé ženy. Caden je z Lauren úplně vedle od samého začátku, jenže neví, co si o ní má myslet. Je krásná, ale drží si od něj odstup a chová se ryze profesionálně. Je zvyklý, že se mu ženy věší na krk, a najednou nechápe, co se děje. Proč se Lauren chová tak odtažitě? Nemůže tušit, že Lauren jím je také okouzlená, ale před ním to nedává znát. Respektuje ho jako svého šéfa a nic si k němu nedovolí. Kromě toho Lauren ani nepočítá s tím, že by se mu taková obyčejná holka jako ona mohla líbit...
 
Obálka: Líbí se mi, ale považuju ji za nevýraznou. Ten samý problém mám i s názvem, chvílemi jsem zapomínala, jak se vlastně jmenuje knížka, kterou čtu!

Proč jsem si knihu vybrala: Knihy v tomto žánru čtu celkem často, takže jsem věděla, že Osudová náhoda bude brzo vycházet. Protože už mám načteno, tak se vždy těším na nějaký nový, neokoukaný nápad, který jsem ještě nikde neviděla.

„Prý se k ženám chová  jako k papírovým kapesníkům - využije je a odhodí.“ (strana 97)

jufdjkfdDěj: Lauren neměla hezké dětství a životem se snaží nenápadně proplouvat. Caden je úspěšný fotograf, který se nebojí fotit odvážnější snímky. Přesto je však uzavřený a své soukromí si chrání. 

Když začne Lauren pracovat pro Cadena jako osobní asistentka, je rezervovaná a drží si odstup. Caden tohle chování nechápe, běžně okouzluje každou ženu...

"Možná si vážím toho, že za mě bojuješ." (strana 167)

Beauty ♥ Fitness | via TumblrHodnocení: Osudová náhoda nenadchne ani neurazí, stejně tak jako obálka a název. Celá knížka se nese na hranici průměrnosti a klišé. S. H. Kolee se bojí alespoň trochu pozměnit schéma knížky, takže už po první kapitole přesně vím, jak budou vypadat poslední stránky.

Ne že by byla knížka úplně špatná, v tomhle žánru je to jedna ze slušnějších a čitelnějších, ale je to na úkor toho, že je prostě hodně obyčejná. Hlavní postavy jsou víceméně sympatické, i když snadno prokouknutelné. Děje je pochopitelně velmi málo, ale dává smysl a nemám pocit, že bych četla úplně vylhanou love story.
  
"Naděje, která mi začala klíčit v srdci, mi dopřála klidný spánek." (strana 222)

Pokud vás baví knížky v tomhle žánru, tak si Osudovou náhodu klidně přečtěte. Rozhodně je to pohodové čtení, které alespoň na chvíli dokáže vytrhnout z všední reality.

Procenta - aneb jak se mi líbí:

·         CZ obálka: 80 %
·         Děj: 55 %
·         Love story: 65 %
Untitled
Celkový dojem: 67 %

  • Za věnování recenzního výtisku moc děkuji internetovému knihkupectví Knihcentrum.
  • Knížku si můžete objednat ZDE.

Zdroje:

1 komentář: