pondělí 24. září 2012

Recenze - Zář

ZÁŘ
 Série: Halo

Originální název: Halo
Autorka: Alexandra Adornettová
Překlad: Alexandra Fraisová
Nakladatelství: Knižní klub
Vydáno: listopad 2011
 Počet stran: 400
Vazba: pevná

Anotace: Do poklidného přímořského městečka Tallow Beach nečekaně přijíždějí tajuplní sourozenci Gabriel, Ivy a Bethany Churchovi. Začnou studovat na střední škole a jejich objevení vzbudí mezi místními pořádný rozruch. Odkud se vzali? Kdo jsou jejich rodiče? Proč ve všem vynikají, aniž by vynaložili sebemenší námahu? Pro jejich tajnůstkářství a nadpozemskou krásu však existuje vysvětlení: Gabriel, Ivy a Beth jsou andělé, jejichž posláním je zachránit svět, jenž se ocitl na pokraji zkázy. Do jejich životů vstupuje Zlo v podobě bezohledného a krutého spolužáka, který zatouží po Beth. V děsivém dramatu, které následuje, andělé a člověk spojují své síly v zoufalém pokusu překonat dobrem ničivé síly temnoty a zachránit milovanou kamarádku. 

Obálka: 
Tohle je jeden z typů obálek, které Vás zaujmou na první pohled. Vkusně romantický obrázek, v černožluté barvě. Zamilovaná dvojce, samozřejmě netradiční. Slečna má totiž křídla (kdo by to byl u knihy o andělech čekal?). Za sebe mohu říct, že mě kniha zaujala hlavně kvůli obálce. Dlouho jsem nic hezčího neviděla.


Zajímavost: V úvodu se dočkáme části přeložené písničky od Beyoncé, která nese stejný název jako kniha.Děj: 
Bethany je anděl. Ne nijak starý ani extra zkušený, ale přesto je vybrána na velice důležitou a náročnou misi do městečka Venus Cove.  Spolu s ní se na cestu vydává archanděl Gabriel a léčitelskými schopnosti nadaná Ivy, která patří k serafínským andělům. Oba dva jsou mnohonásobně starší a zkušenější, a tak se snaží Beth pomáhat překonávat těžké začátky v lidském těle: zvykání si na vír emocí, zranitelnost těla, potřebu jíst a pít. To vše totiž Beth vnímá zesíleně a musí být na sebe opatrná.
Nejdůležitější je ale zařadit se bez problémů do lidského světa, a tak Bethany musí chodit do místní střední školy a navést všechny studenty ke správnému chování a konání dobra. Vážně těžká práce, asi víte, jak to vypadá na střední. Gabriel, který ji v tom pomáhá, se stává učitelem hudby. Kromě toho také musí odhánět davy posedlých studentek (no jo sexy anděl).
Problém přichází při sblížení s Xavierem. Bethany je jím okouzlena, ale podle pravidel by se s lidmi neměla sbližovat.  Jenže Xavier je tak milý a hlavně není jako všichni ostatní. Prošel si velkou krizí, když mu zemřela přítelkyně, kterou velmi miloval. Bethany mu prostě nedokáže odolat, což sebou samozřejmě nese spoustu komplikací.

Hodnocení:
Můžu říct, že kniha, ač nepatří k nejkratším (má 400 stran) se četla velmi dobře. Je sice pravda, že některé popisy jsou zdlouhavější a děj u některých částí až moc průhledný, ale pořád je to prima romantická oddychovka. To, že je autorka ročník 1992 knize neubližuje. Řekla bych, že je tomu naopak. Scény jsou mnohem více autentičtější a dobře představitelné. Uvidíme co přinesou další díly.
Takže jestli vás Zář zaujala, tak se připravte na Zásvětí (vyšlo v únoru 2012) aZkázu (vyšlo v srpnu 2012).

Nej scéna:
Krásná promluva o přátelství.
„ A to ani nemluvím o tom, že přátelství s sebou nese jistá očekávání, takže vybírej pečlivě.“
„Jaká očekávání?“
„Lidská přátelství jsou založena na důvěře. Přátelé se svěřují s problémy, chovají se k sobě navzájem důvěrně.“

Procenta- aneb jak se mi líbí:
·         CZ obálka: 100 %
·         Děj: 75 %
·         Love story: 70 %
 Celkový dojem:  81 %

Zdroje:

Žádné komentáře:

Okomentovat